logo
Full version
PDF Print E-mail


Cynon Valley ibc 2018/19


E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it 07940508347(leave message if no answer)

ALL O50'S TRIPLES IS 18 ends

PRELIM ROUND


Rhys Vaughan & Co Ffrith  v  G Roberts & Co Ffrith Played at Ffrith


THE WINNING TRIPLES WILL THE ENTER THE MAIN DRAW TO BE PLAYED AT 3

STADIUMS

CARDIFF
, Merthyr Tydfil
and 
LLanelli




          Round 2                Round 3

OVER 50 TRIPLES

Phil Carpenter
& Co
Cynon Valley 13

Paul Sizer
& Co Blaenau Gwent 13

  Carl Lewis

& Co Merthyr Tydfil

Q.Final

All played at

Pontardawe

Friday 6th March

6pm

Paul Sizer
& Co Blaenau Gwent 15

Paul Rees
& Co Earlswood 9

 Carl Lewis

& Co Merthyr Tydfil 19

Carl Lewis
& Co Merthyr Tydfil 15

Steve Hill
& Co Port Talbot WO

 Steve Hill

& Co Port Talbot 13
       Paul Jones

   & Co Rhondda 

Len Davies & Co Earlswood WD

John Price
& Co Port Talbot WD

Paul Jones
& Co Rhondda
 21

Paul Jones
& Co Rhondda WO

Ian Powell
& Co Blaenau Gwent 15

Terry Elms

& Co Cynon Valley 

 

Terry Elms
& Co Cynon Valley 
16

P Rowlands
& Co Cardiff

To be rearranged  

David Weale
& Co Radnor

J Roberts
& Co Islwyn

 J Roberts

& Co Islwyn
J Roberts

& Co Islwyn 

Q.Final

All played at

Pontardawe

Friday 6th March

6pm

Alan Malkin
& Co Taff Ely

M Thomas
& Co Taff Ely

Meurig Evans & Co Pontardawe 

Meurig Evans & Co Pontardawe

Alan Bradford
& Co Newport

C Ackland

& Co Sully

C Ackland

& Co Sully

C Ackland
& Co Sully

Derek Coppen
& Co Newport

 C Williams

& Co Sully

C Williams
& Co Sully

David Powell
& C0 Bro Myrddin

Emlyn Williams

& Co Swansea 

Martin Selway & Co Islwyn 

Emlyn Williams
& Co Swansea

Peter Fleming
& Co Bro Myrddin

Martin Selway & Co Islwyn 

Martin Selway & Co Islwyn

Keith Perigrine
& Co Dinefwr 23

Keith Perigrine

& Co Dinefwr 8

Colin Davies

& Co Llanelli 

Q.Final

All played at

Pontardawe

Friday 6th March

6pm

Gwyn Lewis & Co Pontardawe 14

Colin Davies
& Co Llanelli 16

      Colin Davies

& Co Llanelli 22

R Jones
& Co Pembroke 15

K Thorpe
& Co Pembroke 15

K  Perigrine

& Co Llanelli 14

K  Perigrine

& Co Llanelli  

K  Perigrine
& Co Llanelli 19

G Roberts & Co Ffrith

Rhys Vaughan & Co Ffrith 4

Rhys Vaughan & Co Ffrith

CENTRAL SECTION
10th Nov 2019                         19th Jan 2020       

At Earlswood 2pm                  At Merthyr Tydfil 2pm


Phil Carpenter
& Co Cynon Valley

Phil Carpenter
& Co Cynon Valley

 1



BYE



Paul Sizer
& Co Blaenau Gwent

Paul Sizer
& Co Blaenau Gwent



BYE



BYE

Paul Rees
& Co Earlswood



Paul Rees
& Co Earlswood



BYE

Carl Lewis
& Co Merthyr Tydfil



Carl Lewis
& Co Merthyr Tydfil



BYE

Port Talbot 1
& Co Port Talbot

 3



Port Talbot 1
& Co Port Talbot



Len Davies
& Co Earlswood

 



Barrie Broad
& Co Merthyr Tydfil



BYE

Port Talbot 2
& Co Port Talbot



Port Talbot 2
& Co Port Talbot



BYE

Rhondda 1
& Co Rhondda



Rhondda 1
& Co Rhondda



Ian Powell
& Co Blaenau Gwent

Ian Powell
& Co Blaenau Gwent

 5



BYE



BYE

Terry Elms
& Co Cynon Valley



Terry Elms
& Co Cynon Valley